شناخت انواع مختلف شلوار جین + تصویر

شلوار جین از اواخر قرن نوزدهم میلادی (حدود یک قرن پیش) به دنیای مد و فشن معرفی شد و از آن زمان تاکنون یکی از محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین شلوارها برای زنان و مردان در همه سنین است. جالب است بدانید که شلوار جین‌ها ابتدا به خاطر جنس مقاوم پارچه (دنیم) به عنوان شلوار کار ساخته شدند. اما طولی نکشید که طراحان لباس سراسر دنیا با ایجاد تغییراتی در ظاهر این شلوارهای زمخت کارگری، ظاهری زیبا و جذاب به شلوارهای جین بخشیدند که کمتر کسی می توانست از آن بگذرد.

شلوار جین تنوع و گستردگی زیادی دارد اما در ادامه این مطلب از مجله زیبانچی، تعدادی از انواع شلوار جین که در جامعه محبوبیت بیشتری دارند را معرفی می کنیم. با ما همراه باشید.

انواع مختلف شلوار جین

شلوار جین جذب چیست؟

شلوار جین جذب یا اسکینی (Skinny) همان‌طور که از اسمش پیداست، به بدن شما می‌چسبد و شکل پای شما را به خودش می‌گیرد. جنس اغلب آنها کشی و کتان یا الاستین است.

زیبانچی - شلوار جین جذب - شلوار جین اسکینی - zibanchi.com

شلوار جین راسته  چیست؟

شلوارهای جین راسته یا استریت (Straight)، آن‌هایی هستند که عرض ثابتی دارند و جایی از شلوار تنگ یا گشاد نمی‌شود. این نوع از جین برای ساخت استایل‌هایی رسمی در محیط هایی مثل دانشگاه بسیار مناسب هستند.

شلوار جین راسته زنانه - زیبانچی - zibanchi.com

شلوار جین بوت کات چیست؟

برش این نوع شلوار جین به گونه ای است که تا زانو تنگ است، اما از زانو تا مچ به صورت مثلثی گشاد می‌شود

نکته مهم راجع به این نوع شلوار این هست که برای قدبلندها و کسانی که پاهای بزرگی دارند و اصطلاحاً گلابی شکل هستند طراحی شده؛ پس اگر قد کوتاهی دارید بهتر است از سایر مدل‌های شلوار جین استفاده کنید.

شلوار جین بوت کات زنانه - زیبانچی - zibanchi.com

شلوار جین مام استایل چیست؟

شلوار جین مام استایل امروزه بیشتر توسط جوانان و تینیجرها مورد استفاده قرار می‌گیرد. فاق این شلوارها بلند است و پاچه های گشادی دارد. به علت فاق بلند بودن این شلوارها قسمت میانی بدن را تخت تر و کشیده‌تر از حالت  عادی نشان میدهند.

شلوار جین مام استایل - زیبانچی - zibanchi.com

شلوار جین بوی فرند چیست؟

شلوارهای بوی‌فرند، حالت پسرانه و آزاد دارند و به همین خاطر به این نام شناخته می شوند. حالت این شلوارها در بدن به گونه ای است که گویی یک سایز برای شما بزرگ هستند.

مرلین مونرو اولین کسی بود که این سبک شلوارها را وارد دنیای مد کرد او شلوارهای گشادتر از سایز خود می پوشید در زمانی که خانم‌ها فقط شلوار جین جذب به پا می‌کردند.

شلوار جین بوی فرند - زیبانچی - zibanchi.com

شلوار جین واید چیست؟

این شلوارها که به تازگی هم ترند بودن را تجربه کرده‌اند، در کمد هر فشن بلاگری پیدا می‌شوند. شلوار جین واید (Wide) از بالا تا پایین از الگوی برش آزاد پیروی می‌کند و به کسانی که قد بلند و لاغر اندام هستند، جلوه بی‌نظیری می‌دهد. به طور کلی اگر قد بلندی دارید، یک بار هم که شده این مدل فوق العاده را امتحان کنید.

شلوار جین واید زنانه - زیبانچی - zibanchi.com

شلوار جین بگی چیست؟

یکی از شلوارهایی که همیشه طرفداران زیادی داشته و امسال هم بسیار ترند بوده شلوار جین بگی است. شلوارهای بگی بسیار گشاد هستند و در برخی مدل‌ها، قد شلوار به قدری بلند است که روی کفش و کتونی چند لایه چین می‌خورد.

شلوار جین بگی زنانه - زیبانچی - zibanchi.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *